Semper in altum

Absolwenci Nowodworka 1978.

Ostatnie zmiany: 22-12-2009

Spis treści:

Informacje klasowe

Inne strony o I LO


Kanał RSS    original feed

o kanale RSS

Stypendium Absolwentów Nowodworka rocznik 1978
"Wszechstronny jak Nowodworczyk"


O stypendium w mediach


W Dzienniku Polskim numer 239 (19533), wydanie sobotnio-niedzielne z dnia 11-12 października, ukazał się wywiad o Stypendium Absolwentów rocznika 1978 oraz informacja o tegorocznych laureatach.

Dziennik Polski

Stypendium wywiad

Wywiad ze mną trwał mniej więcej pół godziny, była też rozmowa z Wojtkiem, to co się ukazało w druku to oczywiście tylko drobna część tego co mówiliśmy, niemniej wydaje mi się, że bardzo dobrze oddaje intencje Absolwentów i cel stypendium.
Jedno uzupełnienie, jest w wywiadzie stwierdzenie: "z czasem z tych elit wyklują się pierwszorzędni politycy". Ktoś mógłby wysnuć mylny wniosek, że nasze stypendium to jakaś kuźnia kadr partyjnych. Stypendium Absolwentów rocznika 1978 jest oczywiście apolityczne, a powyższe stwierdzenie dotyczy hipotetycznej sytuacji w przyszłości i elit w ogólności, a więc niekoniecznie naszych laureatów. Moja wypowiedź była dość obszerna, dotyczyła tragicznej kondycji obecnych elit, a właściwie pseudoelit wypierających elity, mediów, w których zamiast ludzi obdarzonych wiedzą i doświadczeniem promuje się prymitywów potrafiących tylko stanąć na głowie lub siarczyście zakląć, w urzędach siedzą bezduszni aparatczycy, a politycy zamiast podejmować dobre dla obywateli decyzje podejmują decyzje dobre dla swoich partii i własnych portfeli. Być może wszechstronnie wykształceni i o wysokim morale Nowodworczycy i inni, którzy pójdą tym śladem, mogą stać się nową generacją społeczników, dziennikarzy, uczonych, urzędników i polityków, potrafiących podejmować decyzje godne, mądre, odważne i korzystne dla ogółu obywateli.

(12.10.2008) Mariusz

Szczegółowe informacje o stypendium są tutaj


Wszelkie pytania oraz pomysły związane ze Stypendium Absolwentów można kierować na poniższy adres e-mail:

   


Kontakt z opiekunem strony
© Wszystkie prawa zastrzeĹźone 2001-2018.