Semper in altum

Absolwenci Nowodworka 1978.

Ostatnie zmiany: 4-12-2014

Spis treści:

Informacje klasowe

Inne strony o I LO


Kanał RSS    original feed

o kanale RSS

Akcja pomocy dla profesora Jastrzębskiego - aktualności
(04.12.2014) Na Youtube pojawiła się długo oczekiwana relacja z pogrzebu profesora Jastrzębskiego. Autorami zdjęć są Maciej Bernaś i Jan Kłapa a całość zmontowali Jan Kłapa i Sebastian Skoczeń. Dziękując Kolegom za tak potrzebną inicjatywę i włożoną w nią pracę zachęcam wszystkich do obejrzenia relacji.(01.04.2014) Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Profesora zaangażowanym w pomoc, szczególnie w ostatnich latach, darczyńcom, dobroczyńcom, odwiedzającym regularnie Profesora, utrzymujących z Nim ścisły, serdeczny kontakt. Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Profesora na spotkanie w restauracji Zbrojownia, ul. Rakowicka 22, zaraz po pogrzebie.

(26.03.2014) Pogrzeb profesora Jastrzębskiego odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godzinie 13:40 na Cmentarzu Rakowickim. Proszę o powiadamianie absolwentów o miejscu i terminie pogrzebu.
(19.12.2013) Komunikat numer 11

Złóż Griszy życzenia świąteczne i noworoczne.
Zachęcam do odwiedzenia profesora w okresie świąteczno-noworocznym. A jeśli to niemożliwe to zawsze można wysłać kartkę z życzeniami. Profesor na pewno się ucieszy. Kartki proszę wysyłać na adres:
prof. Stanisław Jastrzębski
DPS im. Ludwika i Anny Helclów
ul. Helclów 2
31-141 Kraków(04.11.2013) Komunikat numer 10

Grisza nagrodzony medalem z okazji 425-lecia Nowodworka
W trakcie uroczystości rocznicowych Nowodworka nasz nauczyciel i wychowawca został odznaczony medalem 425-lecia Nowodworka.
Medal dla Griszy
Obecni w sali Filharmonii goście, nauczyciele, absolwenci, uczniowie nagrodzili profesora Jastrzębskiego kilkuminutową owacją na stojąco.
Foto Wiesław Majka, Kancelaria Prezydenta Krakowa


(07.08.2013) Komunikat numer 9

Grisza na Youtube!!!
Grisza zadebiutował na Youtube. Pojawiło się od razu kilka filmów nakręconych przez Janusza Kotynię. Szczególnie polecam film pokazujący jak nasz Profesor mieszka w Domu Artysty Seniora. Dzięki Januszowi udało się nowy pokój urządzić zgodnie z potrzebami Profesora i zgromadzić trochę pamiątek z jego mieszkania. Zachęcam wszystkich Absolwentów do odwiedzenia naszego Nauczyciela w jego nowym pokoju.Na drugim filmie prof. Jastrzębski deklamuje dwa wiersze Jana Lechonia - "Matko Boska Częstochowska", "Matko Czacka" oraz opowiada o hrabiance Róży Czackiej, założycielce zakładu dla niewidomych w Laskach, której poświęcony jest drugi wiersz.Na trzecim filmie prof. Jastrzębski deklamuje wiersz Jana Lechonia "O Stefanie Starzyńskim". Wiersze Lechonia Profesor miał zadeklamować w czasie zjazdu Absolwentów rocznika 1978 w czerwcu, niestety wtedy się to nie udało. Dziś są dostępne ze specjalną dedykacją dla uczniów Nowodworka.Pozostałe trzy filmy to fragmenty tych wierszy, dla leniwych :)
Przypominam o aukcji niektórych rzeczy z Jego mieszkania (patrz wiadomość poniżej) oraz o trwającej wciąż zbiórce pieniężnej.


(19.07.2013) Komunikat numer 8

Aukcja pamiątek z mieszkania profesora Jastrzębskiego
W związku z koniecznością zwrotu mieszkania (komunalnego) Profesora Jastrzębskiego, który od trzech lat przebywa w Domu Pomocy Społecznej przeprowadzamy za zgodą Profesora aukcję niektórych rzeczy z Jego mieszkania, pokój w DPS jest niewielki i nie ma możliwości przechowania wszystkiego.
Zdjęcia tych rzeczy znajdziecie tutaj i tutaj.
Być może zainteresują niektórych z Was, jako pamiątki po naszym zasłużonym pedagogu. Będzie to aukcja od zera złotych, jedynie kilka droższych rzeczy będzie z ceną minimalną, np. bardzo dobry fortepian został wyceniony na ok. 2000 zł. Chcemy zebrać dla Profesora ze sprzedaży tych rzeczy pewną sumę pieniędzy, która będzie przeznaczona na jego bieżące wydatki, rehabilitacje, dodatkowe leki i konsultacje medyczne.
Niektóre przedmioty są już wystawione na Allegro.
Profesor ma również dość dużą bibliotekę. Część księgozbioru została przekazana do biblioteki I LO, pozostałe będą możliwe do uzyskania wraz z dedykacją od Profesora. Oczywiście trudno nam wyceniać książki, część pewnie zostanie przekazana nieodpłatnie ale mile widziane datki na konto pomocowe dostępne tutaj
Większość rzeczy zostanie przewieziona do magazynów firmy Janusza Kotynia w Krakowie ul.Zawiła 61. W celu oglądnięcia rzeczy prosze o kontakt z Elą lub Januszem Kotynią lub mail na adres  
Bardzo proszę o przesłanie informacji do znajomych Nowodworczyków oraz wszystkich, którzy mogliby być zainteresowani .


(15.03.2013) Komunikat numer 7

W ostatnich miesiącach profesor Jastrzębski cieszy się nieco lepszym stanem zdrowia. Pod koniec października Profesor przeszedł gruntowne, tygodniowe badania w szpitalu na Skarbowej i dotychczasowe leczenie zostało nieco zmodyfikowane, zmienione zostały też leki, czego efekty są widoczne.
Pan Andrzej regularnie odwiedza Profesora, zwykle 3 razy w tygodniu po około 4 godziny, dużo rozmawiają, chodzą na spacery jeśli jest ładna pogoda. P. Andrzej kupuje Profesorowi (z funduszy z naszej zbiórki) owoce, słodycze oraz zalecane lekarstwa, które nie są refundowane.
Jak ostatnio odwiedziłem Profesora to był w dobrym humorze, nie mógł się nachwalić pana Andrzeja, więc widać, że taki rodzaj pomocy i takie towarzystwo było mu bardzo potrzebne. Trochę narzekał na pogodę, niestety zima wciąż trzyma. Na wiosnę z pewnością będą mogli częściej przebywać na polu. Profesor opowiadał też, że regularnie odwiedza go "około 23 byłych uczniów". Profesor ma różne plany i mówi, że jest ogromnie zajęty. Między innymi rozważa wystawienie Mazepy, choć zdaje sobie sprawę, że to duże przedsięwzięcie i będzie musiał odświeżyć kontakty w środowisku teatralnym. Wspominał też ostatnie pobyty w Operze Krakowskiej, na przedstawieniach teatralnych, niestety nie mógł sobie przypomnieć tytułów. Kilka dni później Profesor był w Operze na spektaklu Don Giovanni z p. Andrzejem i jak mi relacjonował Janusz, który kupił bilety, Profesor był zachwycony tym spektaklem. To z kolei zachęciło Janusza, który raz na kwartał będzie kupował bilety dla Profesora.
Przy okazji apel o pomoc w zakupie, a właściwie zdobyciu biletów na spektakl "Ja jestem Żyd z 'Wesela'" do Teatru Starego (obecnie Narodowy Stary Teatr). Profesor bardzo chce obejrzeć ten spektakl, niestety jest on grany bardzo rzadko i trudno dostać bilety. Potrzebne są dwa bilety, dla Profesora i opiekuna. Jeśli ktoś mógłby załatwić bilety to bardzo proszę o kontakt.
Zaprosiłem Profesora na nasz Zjazd Absolwentów, na razie nieoficjalnie, bo jeszcze nie ma zaproszeń, więc poprosiłem, żeby sobie zarezerwował czas 8 czerwca.
Gdyby ktoś chciał pośrednio pomóc finansowo (do czasu wznowienia naszej zbiórki), to przy okazji rozliczania się z urzędem skarbowym można wpłacić 1% podatku od dochodów na Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej im. L.A. Helclów.
Nieustająco zachęcam też do odwiedzania Profesora, czyli aktywnego udziału w akcji "Odwiedź Griszę"


(29.09.2012) Komunikat numer 6

W dniu 29 września zostaje zakończona zbiórka pieniężna, czyli akcja "Pomóż Griszy". Dzięki hojności darczyńców, udało się zebrać sporą kwotę, która wystarczy na zaspokojenie bieżących potrzeb Profesora.
Udało się przeprowadzić dodatkowe badania geriatryczne, przez dobrego specjalistę. W wyniku tych badań dotychczasowe leczenie Profesora zostało zmodyfikowane. Wszyscy Absolwenci odwiedzający w ostatnim czasie Profesora zauważają poprawę stanu zdrowia i lepszy z Nim kontakt.
Ponadto znaleźliśmy dodatkowego opiekuna dla Profesora, pana, który będzie regularnie (2-3 razy w tygodniu) odwiedzał Profesora, bedzie z nim wychodził na spacery, rozmawiał, zachęcał do lekkiej aktywności fizycznej itd.
Jeśli w przyszłości będą potrzebne kolejne fundusze, to powrócimy do zbiórki pieniężnej.
W dalszym ciągu aktualna jest akcja "Odwiedź Griszę"
Serdecznie dziękujemy, szczególnie w imieniu Profesora, wszystkim darczyńcom i Absolwentom wspierającym akcję.


(29.09.2012) Komunikat numer 5

Korzystając z dobrej pogody Janusz, p. Andrzej i prof. Kurdziel zabrali profesora Jastrzębskiego na krótki spacer. Oto zdjęcia ze spaceru Profesora, który zainteresował się kijami golfowymi, poprosił Janusza o wyjaśnienia na temat zasad gry i na koniec, z pomocą p. Andrzeja próbował uderzeń. Jak widać Profesor jest w dobrej formia. Zdjęcia dzięki uprzejmości prof. Kurdziela.

golf z Griszą golf z Griszą
golf z Griszą golf z Griszą
golf z Griszą golf z Griszą
golf z Griszą golf z Griszą
golf z Griszą golf z Griszą


(23.06.2012) Komunikat numer 4

Wczoraj Ela zawiozła Profesorowi nowe okulary. Jest z nich bardzo zadowolony i prosił o przekazanie podziękowań wszystkim darczyńcom.
Profesor zgodził się także na wykonanie mu w najbliższym czasie zdjęcia, które oczywiście tutaj opublikujemy. Mamy nadzieję, że aktualne zdjęcie Profesora będzie dla jego uczniów miłą niespodzianką i zachętą do kolejnych wpłat jak i odwiedzin. Profesor widzi teraz dobrze kto go odwiedza!


(20.06.2012) Komunikat numer 3

Profesor Jastrzębski w towarzystwie naszych kolegów, Janusza Kotyni i Janka Bajera, nareszcie odbył wizytę u okulisty. Na całe szczęście wystarczyło tylko dobrać odpowiednie okulary, które będą gotowe już za dwa dni. Zamówione zostały trzy pary. Koszty wizyty u okulisty oraz przepisanych okularów (w wysokosci 680 złotych) pokryje - dzięki zaangażowaniu Joasi Rokosz i Ani Mazurek Sapielak - "Solidarność" nowodworska.
Przy okazji doręczone zostały zakupy z pierwszej listy na kwotę 300 złotych, sfinansowane ze środków naszej zbiórki.


(20.06.2012) Komunikat numer 2

Dotychczas zebrana kwota to ponad 1800 złotych.
Dzisiaj Grisza otrzyma pierwszą partię zakupów z wpłat od Darczyńców. Dziękujemy!
Darczyńcy z zagranicy także mogą dokonywać wpłat, dane konta do wpłat z zagranicy znajdziecie tutaj.


(18.06.2012) Komunikat numer 1

Pojawiły się pierwsze wpłaty i pierwsza lista zakupowa, przede wszystkim rzeczy codziennego użytku: bielizna pościelowa, kosmetyki, pidżama, szlafrok.
Dotychczas zebrana kwota to 1577 złotych 97 groszy.

Ponadto nasz kolega Paweł K. zamierza przekazać dla profesora Jastrzębskiego nieużywany materac przeciwodleżynowy z kompresorkiem.


Wszelkie pytania oraz pomysły proszę kierować na poniższy adres e-mail:

   


Kontakt z opiekunem strony
© Wszystkie prawa zastrzeĹźone 2001-2018.