Semper in altum

Absolwenci Nowodworka 1978.

Ostatnie zmiany: 11-06-2013

Spis treści:

Informacje klasowe

Inne strony o I LO


Kanał RSS    original feed

o kanale RSS

Akcja pomocy dla profesora Jastrzębskiego - informacja o przelewach zagranicznych


UWAGA. Zbiórka pieniężna została wznowiona w dniu 8 czerwca. Zachęcam do doknywania wpłat, przypominam, że w zeszłym roku zmienił się numer konta. Upewnij się, że wpłacasz na właściwe KONTO!


UWAGA. Akcja pomocy dotyczy wyłącznie wychowanków profesora Jastrzębskiego.


Proszę o uważne przeczytanie przed wykonaniem przelewu zagranicznego.

Niestety przelewy bankowe z zagranicy mogą być obciążone wysokimi opłatami. Przy przesyłaniu na przykład $100.00 opłata może wynieść nawet $40.00 !!! Zdarza się, że banki ukrywają wysokości opłat bankowych lub mętnie je opisują, przelew może przechodzić przez banki pośredniczące, z których każdy pobiera opłaty, może się nawet zdarzyć, że opłatą zostaje obciążony odbiorca (gdy nieostrożnie zaznaczymy na formularzu przelewu, że opłatę uiści odbiorca).
W naszej akcji chodzi o zebranie jak największej kwoty dla Griszy, a oddanie jak najmniej pośrednikom. Dlatego proponujemy kilka metod przekazywania wpłat z zagranicy, proszę zapoznać się z tymi metodami i wybrać najwygodniejszą dla siebie.
1 - międzynarodowy przelew bankowy
2 - Pay Pal
3 - Western Union
4 - MoneybookersMiędzynarodowy przelew bankowy.
Jak napisałem powyżej, mogą tu być naliczone wysokie opłaty, proszę się dokładnie dowiedzieć w jakiej wysokości są te opłaty w Twoim banku i zdecyduj czy nie są za wysokie.
UWAGA. Zmiana numeru konta, stare konto (końcówka numeru xxxx9787) zostanie zlikwidowane pod koniec lutego, proszę już nie dokonywać żadnych wpłat na to stare konto. Poniżej nowy numer konta.

WAŻNE - NA PRZELEWACH PROSZĘ KONIECZNIE PODAĆ TYTUL PRZELEWU.
"Darowizna na pomoc dla profesora Jastrzębskiego"

Nazwa Banku : Bank PeKaO SA
SWIFT : PKOPPLPW
numer konta : PL04124044321111001049081025
właściciel : Janusz Kotynia
adres własciciela : 30-698 Kraków ul.Kotowskiego 8


Pay Pal.
System Pay Pal to płatności internetowe. Opłaty za przelewy międzynarodowe (tzw. przelew do krewnych lub znajomych) są różne w różnych krajach, należy koniecznie tutaj sprawdzić jakie opłaty będą w kraju, z którego chcemy wysłać pieniądze. Przesyłając np. kwotę $100.00 należy się zazwyczaj liczyć z opłatą rzędu od $4.00 do $5.00.

Procedura jest prosta:
- zarejestruj się na stronie serwisu Pay Pal
- do rejestracji niezbędne jest posiadanie aktywnego adresu email
- po zarejestrowaniu się przelej odpowiednią kwotę na swoje konto w Pay Pal (ze swojego konta bankowego, kartą płatniczą itd.)
- gdy pieniądze pojawią się na Twoim koncie w Pay Pal, przelej je na konto:
  
- w opisie przelewu podaj, że chodzi o "Darowiznę na pomoc dla profesora Jastrzębskiego" i oczywiście podaj swoje dane
- cała transakcja może potrwać kilka dni, bo z konta Pay Pal trzeba jeszcze w Polsce przesłać pieniądze na bankowe konto pomocowe.


Western Union.
Przelew WU to również wygodny sposób miedzynarodowego przekazywania pieniędzy. Na przykład w Kanadzie większość dużych banków na swoich stronach internetowych daje dostęp do WU, który jest największym przedsiębiorcą w sferze przelewów zagranicznych. Alternatywnie można skorzystać z dowolnej placówki WU. Realizacja przelewu odbywa się natychmiastowo, na nazwisko odbiorcy, proszę pamiętać o pełnej formie imion, jak w dowodzie tożsamości np. Elżbieta, nie Ela. Koszt wysłania przkładowych $100.00, różne w różnych miastach, powinny jednak wynosić ok $10.00.
Na stronie internetowej Western Union można znaleźć kalkulator wyliczjący koszty przesłania pieniędzy do Polski.

Przelewy WU proszę wysyłać na nazwisko Elżbieta Kotynia. Po wykonaniu przelewu otrzymasz numer identyfikacyjny (MTCN), który koniecznie należy przesłać odbiorcy emailem na adres:   gdyż jest on niezbędny do odebrania pieniędzy.


Moneybookers.
Ta forma płatności umożliwia dokonywanie internetowych przelewów międzynarodowych w cenie przelewów krajowych (lokalnych) w blisko 30 krajach. Możliwe są także płatności kartą kredytową ale już za opłatą (1.9% przelewanej kwoty).
Łączna opłata za przelew przez Moneybookers składa się z 3 składników: opłaty za zasilenie własnego konta Moneybookers, są one podane tutaj (w wielu krajach można konto zasilić bezpłatnie przelewem lokalnym), opłaty za przesłanie na inne konto Moneybookers, w naszym przypadku na konto "Griszowe" (1% przekazywanej kwoty ale nie więcej niż 0.5 EURO) i opłaty za przesłanie z konta "Griszowego" na konto bankowe Janusza (ok. 7-8 zł). W praktyce przelanie na przykład 100.00 AUD z Australii do Polski łączy się z opłatą 0.62 AUD plus 7-8zł przelewu w Polsce.

Procedura jest prosta:
- zarejestruj się na stronie serwisu Moneybookers
- do rejestracji niezbędne jest posiadanie aktywnego adresu email
- po zarejestrowaniu się przelej odpowiednią kwotę na swoje konto w Moneybookers (ze swojego konta bankowego, kartą płatniczą itd.)
- gdy pieniądze pojawią się na Twoim koncie w Moneybookers, przelej je na konto:
  
- w opisie przelewu podaj, że chodzi o "Darowiznę na pomoc dla profesora Jastrzębskiego" i podaj swoje dane
- do przelewanej kwoty dolicz 7 złotych (jest koszt potrzebny do przelania wpłaty z Moneybookers na konto Janusza, tu w Polsce).
- dla wpłat powyżej 100 zł nie musisz doliczać tych 7 zł, wykonam wszelkie operacje na własny koszt.
- cała transakcja trwa zwykle kilka dni.

Wszelkie pytania oraz pomysły proszę kierować na poniższy adres e-mail:
 Kontakt z opiekunem strony
© Wszystkie prawa zastrzeĹźone 2001-2018.